امروزه مسئله امنیت سازه مهم ترین دغدغه اکثر افراد است. در سال های اخیر سازمان آتش نشانی قوانینی را وضع کرده است. بدون رعایت آن موارد مجوز پایان کار برای ساختمان صادر نمی شود. یکی از مهم ترین موارد قرار دادن شیشه پایان کار در ابتدای ورودی هر طبقه است. در ادامه به بررسی مزیت های و تاثیر این شیشه در ساختمان خواهیم پرداخت.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

شیشه پایان کار ( شیشه دودبند ) چیست ؟

شیشه دودبند یکی از شیشه هایی است که در سال های اخیر بسیار گسترش یافته است. همچنین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این شیشه ها از شیشه سکوریت ساخته شده است. در رنگ های مختلفی با ایجاد بر چسب بر روی آن تولید و عرضه می شود. مهم ترین و اصلی ترین کاربرد شیشه دودبند جلوگیری از گسترش شعله های آتش است. اگر در یکی از واحد های یک ساختمان آتش سوزی ای اتفاق بیافتند به احتمال زیاد در صورت وجود نداشتن شیشه دودبند آتش به تمامی واحد ها سرایت خواهد کرد. شیشه پایان کار در ضخامت های مختلفی تولید می شود. شایع ترین ضخامت آن حدود ۱۰ میلی متر است. شیشه دودبند علاوه بر اینکه اجازه ورود آتش را نمی دهد مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار دارد. از همین رو تا حد زیادی ایمنی ساختمان را بالا می برد.

مزایا شیشه پایان کار
شیشه پایان کار اجازه ورود شعله های آتش را به واحد های دیگر را نمی دهد.

مزایای و کاربرد شیشه پایان کار

این شیشه مزیت های بسیاری دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها خواهیم پرداخت. این شیشه به هیچ وجه آتش نمی گیرد و در ضمن اجازه عبور آتش را هم نمی دهد. عایق بسیار قوی حرارت است. به این صورت که در فصل زمستان اجازه ورود سرما را به داخل ساختمان نمی دهد و در تابستان اجازه ورود گرما را نمی دهد. این مورد باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه ها می شود.

در ضمن این سبک شیشه شیشه عایق بسیار قوی صوت است و اجازه ورود آلودگی های صوتی را نمی دهد. اگر بخواهیم به موارد دیگر اشاره کنیم می توان گفت از سقوط کودکان جلوگیری می کند. برای هر واحد یک حریم خصوصی ایجاد می کند. در ضمن این شیشه با عبور دادن نور باعث روشن شدن فضا می شود. در ضمن این شیشه در دمای 250 و 80- مقاومت دارد. در این بازه دمایی مشکلی برایش پیش نمی اید.


قیمت شیشه پایان‌کار

جنس شیشه پایان کار
قیمت شیشه دودبند تابعی از کیفیت مواد اولیه به کار رفته است.

قیمت شیشه پایان کار مانند اکثر شیشه های دیگر به موارد زیادی بستگی دارد. اگر بخواهیم به اثر گذار ترین موارد اشاره کنیم می توان از کیفیت مواد اولیه به کار رفته و متراژ و ابعاد شیشه و تک لنگه یا دولنگه بودن و نوع یراق آلات مورد استفاده و رنگ شیشه و وجود یا عدم وجود استوپر اشاره کرد. البته قیمت این شیشه به عوامل دیگری مانند برند کارخانه و … بستگی دارد ولی مهم ترین موارد همین نکاتی بود که خدمتتان عرض شد.

 

مشخصات فنی شیشه دودبند

برای اجرا شیشه های دودبند روش ها و راه های مختلفی وجود دارد که بر اساس نوع و ابعاد شیشه و مکان نصب انتخاب می شود. روش های اجرای این شیشه به دو دسته کلی روش دستی و اتوماتیک تقسیم می شود. هر کدام از این دو روش هم به دسته ها و زیر شاخه های زیادی تقسیم می شوند. برای مثال روش دستی به شامل روش کشویی (ریلی), لولایی، فکی و اسپایدری است. به همین صورت روش های اتوماتیک هم به راه های گوناگونی تقسیم می شود که بر اساس نیاز و اهداف شما انتخاب می شود.

ضرورت استفاده از شیشه پایان کار
روش های مختلفی برای اجرای شیشه پایان کار وجود دارد.

تولید کننده شیشه دودبند

امروزه کارخانه های مختلفی شیشه پایان کار را تولید می کنند. سپنتا گلس سالهاست به عنوان کارخانه تولید شیشه در این زمینه فعالیت و سابقه درخشان دارد و سعی دارد با تولید شیشه های با کیفیت رضایت حداکثری شما عزیزان را جلب کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.