تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره عملیاتی است که حین ساخت این انواع شیشه صورت می گیرد. شاید این گونه تصور کنید که برای ساخت شیشه دوجداره فقط از دو لایه شیشه، چسب و… استفاده می شود. اما لازم است بدانید که عملیات عایق سازی، علاوه بر قاب شیشه در فضای خالی بین جداره های آن نیز انجام می شود. این بخش از عملیات توسط با تزریق گاز آرگون صورت می گیرد. در واقع گاز آرگون، نقشی اساسی در ساخت انواع مختلف شیشه دوجداره ایفا می کند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره چگونه انجام می شود؟

تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره شامل مراحل مختلفی است. در مرحله اول باید شیشه دوجداره با استفاده از چسب به اسپیسر چسبانده شود. سپس عملیات تزریق از طریق سوپاپ شیشه دوجداره انجام می شود. اگر دقت کرده باشید، دو عدد سوپاپ روی شیشه دوجداره وجود دارد که از طریق یکی از آن ها گاز آرگون وارد شیشه شده و هوای موجود در بین فضای شیشه ها نیز از طریق سوپاپ بعدی خارج خواهد شد.

تزریق گاز آرگون

تزریق گاز آرگون

البته باید دقت داشته باشید که درصد تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره در مناطق جغرافیایی مختلف، متفاوت است. برای مثال در استان های معتدل و شمالی حدود 15 درصد گاز به شیشه تزریق می شود. این در حالی است که در استان های گرم تنها حدود 8 درصد گاز آرگون در عملیات تزریق مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این مسئله را می توان در علم فیزیک جستجو کرد. در واقع در استان های گرم به دلیل گرمای بیش از حد، فشار گاز نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین اگر بیش از یک مقدار خاص، گاز آرگون به شیشه تزریق شود، پس مدتی از طریق سوپاپ ها خارج خواهد شد. عملیات تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره با استفاده از یک دستگاه اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می شود. تنظیم مقدار درصد تزریق گاز به شیشه در دستگاه تنظیم شده و سپس عملیات تزریق آغاز می شود.

تست تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره چیست؟

در عملیات تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره، تست گاز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع طی این عملیات مشخص می شود که گاز آرگون به درستی به شیشه تزریق شده است. برای این تست می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. برای مثال داشتن سطح بیرونی خنک و سطح درونی هم دما با محیط از ویژگی های یک شیشه دوجداره خوب به شمار می رود. همچنین شما می توانید برای اطمینان از این عملیات، با استفاده از یک اسپیسر، دور تا دور شیشه را به صورت کاملا یکنواخت پوشش دهید.

ساخت شیشه دوجداره

ساخت شیشه دوجداره

در صورتی که حین انجام عملیات تست تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره، متوجه نقص در تزریق شدید، باید گاز شیشه را به صورت کامل تخلیه کرده و عملیات تزریق را دوباره آغاز کنید. پخش شدن یکسان گاز آرگون در سراسر شیشه باعث کیفیت بیشتر شیشه های دوجداره خواهد شد.

خرید شیشه دوجداره با کیفیت از سپنتا گلس

تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره در شرکت سپنتا گلس با کیفیت فوق العاده ای انجام می شود. این شرکت یکی از معروف ترین مراکز ساخت انواع شیشه دو جداره شناخته می شود. عملیات تزریق، تست، ساخت شیشه و… در این مجموعه توسط افرادی متخصص و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های تزریق انجام می شود. بنابراین کیفیت تولید شیشه دوجداره در این مجموعه بسیار بالاست.

خرید شیشه دوجداره از یک مجموعه معتبر و با کیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجایی که معمولا هزینه نسبتا زیادی برای خرید شیشه دوجداره صرف می شود، بهتر است محصول مورد نظر خود را از مجموعه ای معتبر خریداری کنید. در این صورت خیال شما از بابت خدمات پس از فروش و تضمین کیفیت محصول راحت خواهد بود. مجموعه سپنتا گلس تمامی تلاش خود را می کند تا ضمن حفظ کیفیت شیشه های دو جداره آن ها را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار دهد. بنابراین شما با خرید از این مجموعه ضمن دسترسی به محصولی با کیفیت، آن را با قیمتی به صرفه و مناسب خریداری خواهید کرد.

تزریق آرگون به شیشه دوجداره

تزریق آرگون به شیشه دوجداره

خلاصه و جمع بندی

تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره یکی از مراحل عایق سازی شیشه به شمار می رود. این عملیات از طریق سوپاپ های موجود روی شیشه انجام می شود. طی این کار، هوای موجود بین دو لایه از شیشه تخلیه شده و گاز آرگون جای آن را می گیرد. برای اطمینان از تزریق صحیح گاز آرگون به شیشه، از روش هایی برای تست شیشه استفاده می کنیم. در صورت نقص در تزریق، عملیات باید دوباره آغاز شود. درصد تزریق گاز آرگون به شیشه با توجه به آب و هوای مناطق مختلف تعیین می شود. برای مناطق گرم حدود 8 و برای مناطق معتدل حدود 15 درصد گاز به شیشه تزریق خواهد شد. بهتر است برای خرید شیشه دو جداره با کیفیت، به یک مجموعه معتبر مراجعه نمایید. امید است اطلاعات ارائه شده زمینه آشنایی شما با تزریق گاز آرگون شیشه دو جداره را فراهم کرده باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.