blank

مقالات

شیشه رنگی چیست

شیشه رنگی

شیشه های رنگی دارای مزیت های زیادی از جمله استفاده از طیف گسترده ای از نور و افزایش روشنایی منزل و جلوه خاص و … است. این شیشه در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند مانند شیشه لمینت رنگی, شیشه چاپ دار یا اسپندرال Spandrel, شیشه رنگی Lacobel و Matelac, شیشه مات یا Matelux, شیشه سندبلاست Sandblast, شیشه فوتولمینت و شیشه طرح شکسته از محبوب ترین مدل های این شیشه است. در برخی مدل ها روی این شیشه ها طرح هایی ایجاد می کنند و شیشه های طرح دار به وجود می آیند.

ادامه مطلب »
نرده شیشه ای

نرده شیشه ای

نرده های شیشه ها با توجه به نحوه اجرایش به دسته های مختلفی تقسیم می شود. مهم ترین روش های نصب عبارت اند از فیکس پوینت Fixed Point Glass Fence و اکسپوز Exposure glass fences و پایه فلزی و بست و نرده شیشه ای اسپایدری و اسپیگت Spigot balustrade و دفنی (توکار). نرده های شیشه معمولا از شیشه لمینت و سکوریت سشاخته می شوند.

ادامه مطلب »
شیشه پایان کار

شیشه پایان کار

با توجه به قوانین سازمان آتش نشانی برای ساختمان هایی که در آن ها از شیشه پایان کار استفاده نشده است مجوز پایان کار صادر نمی شود. نام دیگر این شیشه, شیشه دودبند است. اگر بخواهیم به مهم ترین قابلیت های این شیشه اشاره کنیم می توان گفت اجازه عبور آتش را نمی دهد و در ضمن خودش هم دچار آتش نمی شود. از موارد مهم دیگر این است که علیق قوی صوت و حرارت است و اجازه تبادل حرارت را نمی دهدت و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. قیمت شیشه پایان کار به متراژ شیشه و کیفیت مواد اولیه و … مرتبط است.

ادامه مطلب »
شیشه ساختمانی

انواع شیشه های ساختمانی پنجره

یکی از مهم ترین نیاز های هر ساختمان پنجره ها هستند. پنجره ها هم بدون شیشه هیچ معنایی ندارند و استفاده از شیشه در ساختار آن ها ضروری است. برای خرید شیشه ساختمانی پنجره شما گزینه های زیادی دارید و می توانید بر اساس نیاز خود اقدام به خرید کنید. شیشه تخت و شیشه سکوریت و شیشه دوجداره و شیشه سودا لایم از شاخص ترین مدل های شیشه ساختمانی است

ادامه مطلب »
انواع مختلف پنجره

مقایسه انواع شیشه ساختمانی چند لایه

امروزه پنجره های دو و سه جداره در بازار موجود است که از چند لایه شیشه به صورت موازی تشکیل شده است. بین این لایه ها اغلب گازی بی اثر قرار می دهند. این لایه ها و گاز باعث می شود حرارت و صدا جا به جا نشود و مانند عایق عمل می کند. همچنین این لایه ها بر مقاومت پنجره هم تاثیر بسیار مثبتی دارند.

ادامه مطلب »