نمای کرتین وال

کرتین وال در لغت به معنای دیوار پرده ای است. این نما یک نمای مدرن، سبک و انعطاف پذیر بوده که مانند یک دیوار یا پرده شیشه ای، محیط داخلی را از بیرون جدا می کند. استفاده از نمای کرتین وال در نمای ساختمان ها در اواخر قرن بیستم گسترش یافت و مدل های متنوعی از آن وارد بازار شد. کرتین وال ساختاری خود ایستا دارد. این سیستم که از شیشه و آلومینیوم ساخته شده، وزنی از ساختمان را تحمل نمی کند و فقط وزن خود و وزن باد بر آن وارد می شود. همچنین هیچ وزن اضافی را به ساختمان تحمیل نمی کند.

نمای شیشه ای کرتین وال

عموما در ساختمان های بلند و آسمان خراش ها استفاده می شود، زیرا استفاده از نما کرتین وال در نمای ساختمان باعث می شود تا علاوه بر زیبایی، بتوانید با استفاده از برنامه های طراحی، بار مرده ساختمان و فشار باد و … را محاسبه کرده و ساختمان را در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم تر سازید. در این سیستم لوله های آلومینیوم آنودایز شده و پانل ها با لایه های فلوروپلیمر جایگزین می شوند. این کار باعث افزایش عمر آن شده و با توجه به مواد عتیق حرارتی که از کارخانه در آن استفاده شده، درجات مقاومت حرارتی مختلفی دارند.

شیشه کرتین وال - سپنتا گلس
در نما کرتین وال به جای پروفیل آهنی از آلومینیوم استفاده شده است.

انواع نمای شیشه ای کرتین وال

1. فیس کپ (facecap) درپوش دار
2. نیم فیس کپ
3. فریم لس (frameless) بدون خطوط ظاهری نمایان
4. تقویت شده با فولاد

در نمای کرتین وال بر حسب نیاز مصرف کننده از شیشه های مختلفی استفاده می شود. پر استفاده ترین شیشه ها در این نما عبارت اند از شیشه لمینت و شیشه سکوریت که هر کدام قابلیت های منحصر به فردی دارند.

مزایای نمای کرتین وال

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از آن در نمای ساختمان، سبک بودن این ساختار است. باعث می شود که در ساختمان هایی با ارتفاع زیاد بسیار پر کاربرد باشند. سبک بودن سیستم کرتین وال باعث می شود تا بار مرده ساختمال کاهش یافته و در برابر سوانحی مانند زلزله مقاومت بیشتری داشته باشد. علاوه بر این سطح لامل ها به صورتی طراحی شده ان که کاملا در هم قفل شده و با لاستیک ها مخصوصی (EPDM) عایق بندی حرارتی، صوتی و رطوبتی می شوند.

شما برای مشاوره و خرید نمای کرتین وال می توانید از شرکت سپنتا گلس مجری اجرای نمای شیشه ای ساختمان کمک بگیرید.