هندریل شیشه ای

استفاده از هندریل شیشه ای یا هندریل در نمای داخلی ساختمان تاثیر زیادی بر زیبایی ساختمان می گذارد و زیبایی منحصر به فردی به آن می بخشد. با کمتر شدن طرفداران طرح ها و دکوراسیون های پر زرق و برق نرده شیشه ای توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. همچنین در بسیاری از معماری های مدرن و مینیمال مورد استفاده قرار می گیرد.
شیشه های هندریل عموما از شیشه های چند لایه ساخته می شوند. در عرض های ۵، ۶، ۸، ۱۰ میلی متر عرضه می شود. مقاومت این نرده ها به ضخامت لایه های شیشه سکوریت مرتبط است دارد.

 هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای (handrail) علاوه بر زیبایی، استقامت و قابلیت نصب آسان دارند. از مزایای استفاده از نرده شیشه ای نظافت آسان و عدم پوسیدگی آن در برابر رطوبت و … می باشد. در نتیجه عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر نرده ها دارد و ایمنی بالاتری را تامین می کند. نرده شیشه ای نمای زیبایی را به محیط بخشیده و فضا را بزرگ تر نمایش می دهد. این شیشه ها علاوه بر راه پله ها، برای بالکن نیز بسیار محبوب هستند. از انواع بدون قاب و حاشیه هندریل شیشه ای برای احاطه کردن استخر ها و مواردی که می خواهید نمای خوب شما خراب نشود استفاده می شود. برای خرید نمای شیشه ای می توانید از کارخانه تولید شیشه سپنتا گلس که سال ها در این زمینه سابقه درخشان دارد کمک بگیرید.

خرید شیشه هندریل - سپنتا گلس
نرده شیشه ای به دلیل طراحی منجصر به فردش جلوه خاصی به ساختمان شما می دهد.

مشخصات هندریل شیشه ای

به طور کلی اجرای هندریل شیشه ای دارای دو بخش پایه و شیشه سکوریت تشکیل می شود. پایه هندریل شیشه ای به ۳ دسته کلی تقسیم می شود. این سه دسته شامل فیکس پوینت، دفنی و اکسپوز (اسپیگات) می شود. با توجه به تفاوت هایی که دارند طبق نظر کارفرما مورد استفاده قرار می گیرند.
هندریل شیشه ای فیکس پوینت: سیستم دیتیل فیکس پوینت دارای ترکیبی چشم نوار و مدرن از شیشه سکوریت و شیشه لمینت به همراه بست هایی است که مطابق تصویر بالا، شیشه را به پایه متصل می کنند. این بست ها که تمامی فشار های وزن شیشه و فشار های جانبی را به راحتی تحمل می کنند. از جنس استیل بوده و تعداد آن ها به جزئیات پروژه بستگی دارد.
اکسپوز: اکسپوز یا یوچنل، به صورتی طراحی شده است که شیشه هندریل داخل یک پروفیل آلومینیومی U شکل قرار می گیرد. برای پر کردن فضای خالی این بین و همچنین کاهش ارتعاشات، ار قطعاتی به نام “گوه” استفاده می شود.
دفنی: دفنی یکی از به روز ترین و زیبا ترین انواع هندریل است که نمایی یک دست و مینیمال را به محیط شما می بخشد. در این سیستم هندریل قطعات آلومینیومی و … داخل کف سازی محیط شما دفن شده و سطحی یک نواخت را ایجاد می کند. این سیستم هندریل شیشه ای مزایای زیادی داشته. اما به هماهنگی بالایی بین تیم اجرای هندریل و کف سازی نیاز دارد.

هندریل شیشه ای پله گرد 

امروزه بر خلاف گذشته تمام راه پله ها صاف و مستقیم نیستند و راه پله های ساختمان های جدید و مدرن به صورت گرد و چرخشی است. طراحی و ساخت و نصب نرده شیشه ای گرد نیازمند تخصص و مهارت و تجربه بالایی است شما باید این کار را به افراد متخصص که سابقه و تجربه موفقی داشته اند بسپارید. شما هنگام خرید نرده شیشه ای گرد از سپنتا گلس هیچ محدودیتی در انتخاب نوع پایه و شیشه ندارید و ما سالهاست در زمینه تولید شیشه های خم با هر ابعادی تجربه موفق داریم.