تست شیشه سکوریت

تست شیشه ی سکوریت در برابر ضربه و فشار

شیشه پس از فرآیند سکوریت مقاومت بسیار بالایی پیدا می کند که می توانید در فیلم تست شیشه سکوریت میزان مقاومت آن را ببینید. همین امر باعث استفاده گسترده شیشه سکوریت در صنعت ساختمان می باشد.

شیشه سکوریت در قالب شیشه های دوجداره و شیشه لمنیت در نماسازی اسپایدر  ،فریم لس ، کرتین وال  و … استفاده می شود .

برخی استانداردهای تست شیشه

در هنگام انجام تست شیشه بایبد شرایطی را فراهم کنید تا این تست در شرایط استاندارد برگزار شود. این شرایط عبارت اند از

  • در هنگام انجام تست, شیشه باید کاملات صاف باشد. یعنی اینکه هیچ موجی نداشته باشد. در ضمن کاملا سالم باشد و موج و ترک نداشته باشد.
  • نکته دوم این است در شیشه نباید ضخامت بخش های مختلف تفاتوت داشته باشد و همه قسمت ها از ضخامت یکسانی برخوردار باشند.
  • شیشه باید قابلیت انعطاف پذیری را داشته باشد و این یکی از نکات بسیار مهم است.
  • شیشه باید در مقابل تغییرات آب و هوا مقاومت داشته باشد و خاصیت و رنگ آن هنگام تغییر شرایط آب و هوا تغییر نکند.

خصوصیات شیشه سکوریت استاندارد

شیشه سکوریت یکی از منحصر به فردترین شیشه های موجود در بازار به حساب می آید. برخی از قابلیت های این شیشه که آن را از رقبایش متمایز کرده است به شرح زیر است.

وقتی شیشه می شکند به قطعه های ریز تبدیل می شود. اغلب شیشه ها وقتی به تکه های ریز تبدیل می شوند بسیار برنده هستند و گاها باعث آسیب شدید افراد می شود. اما شیشه سکوریت وقتی می شکند تکه های ریز به حالت صیقلی در می آیند و به هیچ وجه برنده نیستند. یکی دیگر از قابلیت های مهم این شیشه این است که در طول زمان دچار تغییر رنگ نمی شود و رنگش همواره ثابت است. نکته مهم دیگر این است که ابعاد شیشه پس از فرآیند سکوریت شدن به هیچ وجه تغییرر نمی کند و کاملا ثابت می ماند. همجنین اگر بخواهیم نکته ای در خصوص مقاومت این شیشه در برابر گرما بگوییم باید گفت تا ۳۰ دقیقه این قابلیت را دارد تا در برابر گرمای 360 درجه مقاومت کند.

در هنگام خرید شیشه سکوریت باید چند نکته را مد نظر قرار دهید. حتما نشان استاندارد ایران را داشته باشد. اعوجاج و موج در شیشه در شیشه یافت نشود.  استفاده از دیاموند براق در لبه های شیشه تاب در شیشه وجود نداشته باشد و کاملا صاف باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید