پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای اداری

در محیط‌های اداری معمولا با استفاده از نصب پارتیشن شیشه ای  در انواع متنوع مانند: پارتیشن شیشه ‌ای اداری ، پارتیشن ام‌دی‌اف، پارتیشن با شیشه سکوریت، پارتیشن بلوک شیشه‌ای، پارتیشن متحرک، پارتیشن شیشه و استیل، پارتیشن ریلی و…، بخش‌هایی از محیط را برای انجام فعالیت‌های گوناگون از یکدیگر جدا می‌کنند. یکی از این نمونه‌ها که برای استفاده در محیط‌های اداری کاربرد فراوانی دارد، پارتیشن شیشه ‌ای اداری است که استفاده از این نوع پارتیشن‌بندی در محیط‌های سازمانی، دارای مزایای فراوانی است.

سرفصلهای مقاله

پارتیشن شیشه ‌ای اداری

از آنجاییکه بخش زیادی از زمان افراد در محیط‌‌های کاری و اداری سپری می‌شود، فضا و نوع چیدمان محیط می‌تواند در عملکرد کارکنان و میزان بهره‌وری آنها تاثیر مستقیمی داشته باشد. در تمام نقاط دنیا نیز معمولا توجه خاصی به نوع دکوراسیون فضاهای اداری می‌شود و به عنوان یکی از شاخص‌های مهم در این زمینه شناخته شده است چراکه باعث افزایش راندمان کاری پرسنل خواهد شد. امروزه یکی از فاکتور‌های مهم دکوراسیون‌های اداری، استفاده از پارتیشن‌های اداری است. استفاده از پارتیشن‌های اداری باعث ایجاد انعطاف بیشتر در فضا می‌گردد. چراکه علاوه بر ایجاد تغییرات موثر در فضای کاری خود، باعث صرفه جویی بیشتر در زمان و هزینه نیز خواهد شد. هزینه اجرا و پیاده‌سازی انواع پارتیشن‌های اداری با توجه به دوام و ماندگاری آن‌ها، بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌تر از روش‌های قدیمی تفکیک و تجهیز فضای اداری به‌شمار می‌رود.

ویژگی‌های پارتیشن شیشه ‌ای اداری

از ویژگی‌های پارتیشن شیشه ‌ای اداری می‌توان به جذابیت بالای آن، هم برای کارمندان و هم در نزد مراجعه کنندگان اشاره کرد. همچنین این نوع پارتیشن‌ها در محیط کاری صرفه اقتصادی بالایی را ایجاد می‌کنند. پارتیشن شیشه ‌ای اداری علاوه بر ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان، دارای خواص عایق‌بندی صدا نیز هست. طراحی منحصر‌بفرد و تنوع این پارتیشن‌ها از مزایای آن محسوب می‌شود. در ساختار این پارتیشن، انواع شیشه‌های مات و براق در رنگ‌های متنوع استفاده می‌گردد. کاربرد پارتیشن شیشه ‌ای اداری علاوه بر امکان تفکیک فضای مورد نظر، محدودیتی برای دید کامل ایجاد نمی‌کند. همچنین به دلیل قابلیت شستشو و استریل نمودن آن‌ها استفاده از این نوع پارتیشن در مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها و نیز برای فضاهای مدرن اداری پیشنهاد می‌شود.

کاربرد پارتیشن شیشه ‌ای اداری

استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری، تنها مختص سازمان‌ها و محیط‌های اداری نبوده و در بسیاری از محیط کارها با مشاغل گوناگون کاربرد زیاد و موثری دارند. مثلا می‌توان به سالن‌های زیبایی، بیمارستان‌ها و مجموعه‌های درمانی، سالن‌های غذاخوری و رستوران‌ها، هتل‌ها و… به عنوان استفاده‌کنندگان از این محصول نام برد. این نوع پارتیشن‌ها با توجه به تنوعی که در طراحی و تولید دارند و همچنین به دلیل قیمت‌های مناسب و مقرون به‌صرفه، قابلیت کاربرد در برخی از اماکن مسکونی و شهری را نیز دارند.

قیمت پارتیشن شیشه ‌ای اداری

پارتیشن‌‌های اداری معمولا از لحاظ جنس به دو نوع تقسیم می‌شوند: پارتیشن شیشه ‌ای اداری و پارتیشن‌های دو‌ جداره که این دو نوع پارتیشن از نظر قیمت و هزینه ساخت و نصب کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری به‌عنوان نمونه‌های بسیار لوکس پارتیشن شناخته می‌شوند که اغلب در شرکت‌‌هایی بزرگ و لوکس بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت این نوع پارتیشن‌ها نیز بسیار زیاد است. علت قیمت بالا برای این پارتیشن‌‌ها، به دلیل دقت و ظرافتی است که برای ساخت و نصب آن‌‌ها به‌کار برده می‌شود. همچنین نوع شیشه‌ای که برای این نوع پارتیشن استفاده می‌شود، نشکن و با قابلیت عایق صدا و حرارت بالا است.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری

امروزه استفاده از این پارتیشن شیشه ‌ای اداری به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوانی که دارد سبب شده است در بسیاری از محیط‌های اداری و کاری مورد توجه واقع شود. یکی از این مزایا صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. عنصر اصلی و مهم در پارتیشن شیشه ‌ای اداری، شیشه است. استفاده از شیشه در این نوع پارتیشن باعث می‌شود فضای محیط کار بزرگ‌تر به‌نظر برسد و همچنین باعث افزایش نور در محل کارتان خواهد شد. از این نظر می‌توان در مصرف انرژی و پرداخت هزینه آن صرفه‌جویی چشمگیری به عمل آورد. یکی دیگر از فایده‌های استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری در محیط‌های کاری، ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان و در نتیجه آن، آرامشی است که برای پرسنل و ارباب رجوع ایجاد می‌شود. کاهش آلودگی‌های صوتی و آکوستیک شدن فضاهای اداری نیز بخش دیگری از محاسن استفاده از این نوع پارتیشن است. در نهایت، زیبایی و جلوه‌ای که طرح‌های متنوع این نوع پارتیشن به محیط می‌بخشد باعث شده است طرفداران استفاده از این محصول به سرعت رو به افزایش باشند.

مشخصات شیشه در پارتیشن شیشه ‌ای اداری

 • در پارتیشن شیشه ‌ای اداری، از شیشه‌های با ویژگی تک‌جداره استفاده می‌شود. اما به‌طور کلی در دو حالت دوجداره و تک‌جداره هستند.
 • عملکرد صوتی یا آکوستیک شیشه این نوع پارتیشن‌ها تا ۷۰ دسیبل عایق است.
 • ایجاد جلو و جذابیتی فوق‌العاده برای محیط
 • قابلیت اجرای انواع طراحی‌های مدرن
 • قابلیت استفاده از رنگ‌‌های متنوع
 • دارای ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • دارای ارتفاع استاندارد
 • قابلیت نصب سریع و نگهداری آسان
 • دارای دوام و ماندگاری بالا و هزینه نگهداری پایین
 • امکان جابه‌جایی و تغییر چیدمان
 • امکان جابه‌جایی و تغییر چیدمان

تاثیر استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری

در‌صورت استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری در شرکت‌ها و سایر محیط‌های کاری، عملکرد کارکنان تا حدود زیادی بهبود می‌یابد و همچنین باعث ایجاد محیطی منظم و مملو از آرامش خواهد شد. با استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری، نوع و شیوه عملکرد پرسنل در اداره، کاملاً مشخص و واضح می‌شود. همچنین علاوه براینکه می‌توان فضای دفتر را برای فعالیت‌های مختلف تفکیک کرد، در عین حال نیز برای کارکنان شرکت، حریم خصوصی ایجاد می‌شود.
پارتیشن شیشه ‌ای اداری با مزایا و کاربردهای فراوانی که دارد و همچنین کیفیت آن‌ها، چه در اجرا و نصب و چه از جنبه بصری و دکوراتیوی که ایجاد می‌کند، باعث شده است به‌عنوان عنصری موثر در سبک‌های مدرن طراحی ساختمان شناخته شده و خاص بودن را به ارمغان آورد. همچنین استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای اداری این امکان را برای ادارات یا سازمان‌ها فراهم می‌کند که در‌صورت تصمیم برای جابجایی و یا ایجاد تغییراتی درنوع چیدمان یا تقسیم بندی نیروها، بتواند به‌راحتی و در حداقل زمان، این اقدامات را با استفاده از همان متریال بکاربرده شده انجام داده و یا از هر نوع پارتیشن دیگری بدون تخریب، برای اجرای سیستم جدید استفاده کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *